PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل جدی با ویندوز که فکر کنم مربوط به هارد!!!

Persiastore
17-12-06, 18:23
با سلام
من یه مشکل اسای دارم مشکل اینه که من یه سیستم برای یه نفر خریدم با این مشخصات :
Main borad : giga m55plus-s3g با کارت گرافیک آنبرد geforce 6100
Cpu: amd samperon 2.8 am2
Ram: 256mbddr2 geil
Hard: 80gb Maxtor sata1
پاور هم 450 وات 24 پین هستش
کارت گرافیک هم روی 128 مگ می باشد
من روی این سیستم ویندوز نصب کردم وبعد با تمام نرم افزار های مورد نیاز (که همه ی آنها روی 10 سیستم تست شده بود) حالا مشکل من اینه که بعد از چند روز طرف زنگ زد و گفت روی صفحه ی لوگو ویندوز اون صفحه ی آبی میاد وسیستم ریست می کنه و اصلا بالا نمی یاد حتی در حالت safe mode
من رفتم خواستم ویندوز رو تعمیر کنم تعمیر نشد حتی نمی شد نصب هم کرد ویندوز رو همون صفحه ی آبی میومد و ارور از رجیستری ویندوز می گرفت حالا با fdisk باز درایو c رو ساختم و این دفعه ویندوز نصب شد و تمام برنامه ها رو نصب کردم حالا باز بعد از سه روز باز زنگ زده میگه صفحه ی آبی میاد ریست میشه و در بار دوم حالت نرمال میاد بالا
حالا من فکر کردم شاید از هارد باشه که چون مین sata2 رو ساپورت میکنه این هارد sata رو ساپورت نمی کنه به نظر شما مشکل از کجاست خیلی فوری باید برم واسه ی طرف درست کنم یکی کمک کنه تمام سیستم رو چک کردم مشکل نداشت setup مین هم روی default گذاشتم حالا مشکل از چیه یکی کمکی کنه تا همین فردا

hichkas
17-12-06, 19:00
سلام این صفحه آبی که بهش می گن صفحه مرگ ویندوز
یکی از عللش بوجود اومدن بدسکتور هارد ویا شوک هارد ، البته باید بگم هر شوکی باعث ایجاد بدسکتور نمی شه
معمولا با یه دفعه نصب ویندوز درشت می شه

sAsAn.K
17-12-06, 22:34
ببین کابل IDE مال سی دی رامتو عوض کن ببین درست میشه یا نه.

Persiastore
18-12-06, 06:18
ببین کابل IDE مال سی دی رامتو عوض کن ببین درست میشه یا نه.

ببین دوست عزیز من یه کابل ide در داخل مین بود زدمش به cd rom , combo حالا یعنی از همین کبل هستش و علت دیگه ای هم نداره

Persiastore
18-12-06, 06:20
سلام این صفحه آبی که بهش می گن صفحه مرگ ویندوز
یکی از عللش بوجود اومدن بدسکتور هارد ویا شوک هارد ، البته باید بگم هر شوکی باعث ایجاد بدسکتور نمی شه
معمولا با یه دفعه نصب ویندوز درشت می شه

من یه بار ویندوز رو عوض کردم باز همین مشکل تو عرض 3 روز پیش اومد حالا نظرتون چیه ؟
ممنون خیلی عجله دارم به نظر شما از هارد نیست

sAsAn.K
18-12-06, 09:14
arash rashno جان من گفتم عوض کن ببین درست میشه یا نه حالا عوض کردی یا نه ؟
ضمنا هیچ ربطی به مادربورد نداره که چون ساتا2 هست نتونه ساتا1 رو پشتیبانی کنه.
صفحه ی مرگ ویندوز به همه چی میتونه ربط داشته باشه.
باید رم و گرافیک و کابل ها و هاردتو عوض کنی ببینی درست میشه یا نه.

Persiastore
19-12-06, 17:56
سلام
خوب اون مشکل انگار حل شده ولی یه مشکل جدید به وجود اومده اونم اینه که وقتی وارد ویندوز میشی بعضی وقتها در همون welcome اولیه سیستم ریست می کنه و یا یه کمی کار میکنی سیستم ریست می کنه به نظر شما از رمش نبست یعنی bios مین باید آپدیت بشه (اونم 2006)
شاید هم سیستم رم کم میاره چون رمش یک دونه 256 مگ هستش و کارت گرافیک هم روی 128 مگ می باشد
حالا نظر شما رو می خواستم برای حل این مشکل
:23:
کابل ide رو عوض کردم فرقی نکرد
ممنون

X Ray
19-12-06, 18:12
مشكل از هارد به علت اينكه sata I هست نمي تونه باشه...شايد بد سكتور گرفته...هارد رو از اول فرمت و پارتيشن بندي كن...
در ضمن وقتي سيستم مي خواد بياد بالا هيچ سي دي نبايد توي سي دي رام باشه...من هم اگه يه سي دي خش دار بزارم تو سي دي رام ويندوزم روي Welcome مي مونه!!
با تشكر
بهنام

Persiastore
20-12-06, 07:04
مشكل از هارد به علت اينكه sata I هست نمي تونه باشه...شايد بد سكتور گرفته...هارد رو از اول فرمت و پارتيشن بندي كن...
در ضمن وقتي سيستم مي خواد بياد بالا هيچ سي دي نبايد توي سي دي رام باشه...من هم اگه يه سي دي خش دار بزارم تو سي دي رام ويندوزم روي Welcome مي مونه!!
با تشكر
بهنام
اولا ویندوز و پارتیشن بندی کردم ولی باز مشکل به وجود اومدش بعدشم اصلا سی دی نیست در سی دی رام و روی welcome نمی مونه بلکه ریست میشه :83:

M A H R A D
22-12-06, 01:22
هارد رو روی سیستمهای دیگه امتحان کنید ...

سپاس

KING
22-12-06, 01:51
سلام
خوب اون مشکل انگار حل شده ولی یه مشکل جدید به وجود اومده اونم اینه که وقتی وارد ویندوز میشی بعضی وقتها در همون welcome اولیه سیستم ریست می کنه و یا یه کمی کار میکنی سیستم ریست می کنه به نظر شما از رمش نبست یعنی bios مین باید آپدیت بشه (اونم 2006)
شاید هم سیستم رم کم میاره چون رمش یک دونه 256 مگ هستش و کارت گرافیک هم روی 128 مگ می باشد
حالا نظر شما رو می خواستم برای حل این مشکل
:23:
کابل ide رو عوض کردم فرقی نکرد
ممنون

سلام عزيز اين مشكل منم داشتم وقتي ميرفت تو ويندوز به معضي اينكه دست به موس ميزدم يا اصلا" دست نميزدم خودش ريسيت ميشد
وقتي ريسيت ميشد در جاه تصوير نمي اومدو بالا يه خورده مكس ميكرد
اين مشكل از پاورتونه اگه اين چيزاي كه من گفتم اتفاق ميافته مطمين باش كه از پاور هستش پاوره ضعيفه
شما با يه پاور ديگه امتحان كن ببين مياد بالا يا نه
موفق باشيد :83:
بهنام