PDA

مشاهده نسخه کامل : كمك در انتخاب مادربورد

yemojud
30-01-08, 06:22
اساتيد لطف كمكم كنيد:1. (28)::1. (28):

امشب واسه انتخاب مادربورد كلي تو اينترنت گشتم.

آخر سر دوتا انتخاب واسم مونده و نميدونم كدومو وردارم چون قيمت هر دو تقريبا يكي است:

Abit IX38 Quad GT

DFI LanParty UT P35-T2R

چند سئوال دارم:

1- آيا با DFI‌ ميشه مموري باس 800 را تا 1000 اور كرد؟

2- ميخوام يه Q6600 را بالاي 3GHz اور كنم اين DFI‌ ميتواند؟

3- چقدر احتمال دارد بايوس اين مدل DFI واسه CPU‌هاي جديد با FSB 1600 آپديت شود و كلا ميتواند اين مقدار را ساپورت نمايد؟
چون در سال آيند قصد تعويض CPU را دارم كه احتمالا يه Exterme‌ جديد اينتل خواهد بود و يا يه 4 هسته ايي جديد.

:merci:

Labyrinth
30-01-08, 09:07
به نظرم اولی منتقی تر هست چون هم چیپش از دومی برتره ( برتری توی گرافیک رو میگم ) هم جدیدتره ولی دومی هم مین عالی هست بستگی داره با سیستم چکار بخواهی بکنی

قیمت هاشون رو لطف کن بگو :love:

توی فرم بررسی مین ابیت هست در مورد مین دوم هم میتونی از استاد احمدی سوال کنی البته من شک دارم بگه ابیت بردار :1. (38): ایشون عاشق مین دوم هستن اگر اشتباه گفتم Sorry

yemojud
30-01-08, 09:38
ممنون
دوست عزيز

من اصلا كار گرافيكي نميكنم.
و بيشتر قدرت مادربورد و كيفيت و سرعتش با توجه به معيار هاي تاپيك اول در آور برام مهم است.

A-Ahmadi
30-01-08, 10:55
به نظرم اولی منتقی تر هست چون هم چیپش از دومی برتره ( برتری توی گرافیک رو میگم ) هم جدیدتره ولی دومی هم مین عالی هست بستگی داره با سیستم چکار بخواهی بکنی

قیمت هاشون رو لطف کن بگو :love:

توی فرم بررسی مین ابیت هست در مورد مین دوم هم میتونی از استاد احمدی سوال کنی البته من شک دارم بگه ابیت بردار :1. (38): ایشون عاشق مین دوم هستن اگر اشتباه گفتم Sorry

سلام
آقا شرمنده میکنید...

دوست خوبم هر 2 تا مین برد از بهترینها هستند.

در مورد پاسخ سوالهای شما باید عرض کنم:

1 - با DFI بله میتونید به راحتی تا 1000 اور کرد، البته بستگی به نوع رم شما هم دارد.
2 - در مورد اور کردن Q6600 هم تا بالای 3GHz مشکلی نداری بشرطی که در مورد کولینگ CPU و یه پاور مناسب تصمیم درستی بگیری.
3 - رسیدن به میزان 1600 به نوع چیپست برد شما مربوط میشه که من تصور نمیکنم سری P35 , X38 از هر نوع برندی به این میزان برسه و برای این حد باید به فکر سری X48 Intel , 790i NVidia باشی.

باز اگه موردی بود در خدمتتم...

yemojud
30-01-08, 11:10
ممنون از راهنمايتان
در مورد كولينگ شما چه پيشنهادي داريد؟
و در مورد FSB 1600 عجيبه واسم يعني چطوريه Abit iX38 ميتونه ساپورت كند؟

نظر شما در مورد DFI X38 چيست؟ آيا ميتونه مثل اين ابيت تا FSB 1600 ساپورت كند؟ تو ايران موجود است؟
قيمتش چگونه است؟

پيشنهاد شما كلا به من چيست؟ آيا 790i در مدل هاي DFI موجود است؟ قدرت اورش چطوريست؟

سپاسگزارم

A-Ahmadi
30-01-08, 11:27
ممنون از راهنمايتان
در مورد كولينگ شما چه پيشنهادي داريد؟
و در مورد FSB 1600 عجيبه واسم يعني چطوريه Abit iX38 ميتونه ساپورت كند؟

نظر شما در مورد DFI X38 چيست؟ آيا ميتونه مثل اين ابيت تا FSB 1600 ساپورت كند؟ تو ايران موجود است؟
قيمتش چگونه است؟

پيشنهاد شما كلا به من چيست؟ آيا 790i در مدل هاي DFI موجود است؟ قدرت اورش چطوريست؟

سپاسگزارم

ميتونه مثل اين ابيت تا FSB 1600 ساپورت كن؟
در مورد Abit و این ادعاش کلا شک دارم، چون مهم ماهیت چیپست هست نه ادعای سازنده...

در مورد 790i اولین نکته جالب این هست که، خیلی از سازندگان مادربرد به دنبال ساخت مادربرد با چیپ 780i هستند ولی DFI به دلیل قابلیت صرفا ساخت 790i رو تایید کرده که گذر زمان علت این انتخاب رو بعدها نشان خواهد داد.
در مورد تولید، در حال حاضر در مرحله تست ساخت هستند.
5 نمونه مختلف از این برد ساخته شده که در حال تست بر روی انتخاب بهترین هستند
ولی تصور نمیکنم تا یکماه دیگه در بازار پیدا بشه

من در خدمتم