PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمای خرید پاور !

Shahryar
14-12-06, 18:12
راهنمای خرید پاور

قلب تپنده

منبع تغذیه در کامپیوتر همانند قلب در بدن فعالیت می کند همانطور که قلب خون کافی برای تامین انرژی مورد نیاز بافت های مختلف را به آنها می رساند ، منبع تغدیه نیز توان مورد نیاز برای قسمت های مختلف سیستم را تامین می کند و بدون وجود یک منبع تغذیه مناسب در واقع بهترین قطعات کامپیوتری کارایی مناسبی نخواهند داشت پس همیشه سعی کنید قلبی مناسب برای سیستم خود انتخاب کنید تا قطعات سیستم شما به طور کامل از انرژی کافی بهره مند شوند .

نکاتی که باید در خرید پاور به آن توجه کرد :

1- توان پاور :

یکی از اولین فاکتور ها در خرید پاور توجه به توان آن است که در تامین انرژی مورد نیاز سیستم به سزایی دارد . توان خروجی پاور به دو صورت روی آن ثبت می شود : 1- توان واقعی (Real ) 2- توان حداکثر ( Peak ) . توان واقعی به توانی اطلاق می شود که پاور بدون تحمل فشار در شرایط عادی قادر به تامین آن است ، اما توان حداکثر در حدود 1 دقیقه می تواند در این توان فعالیت کند و بعد از آن از کار می افتد در کل حدود 150 وات مابین توان واقعی و توان حداکثر تفاوت وجود دارد به طور مثال پاوری باتوان 580 وات دارای توان حداکثر 730 وات است و توانایی تحمل بیش از این توان را نخواهد داشت پس همیشه سعی کنید در خرید پاور به میزان توان واقعی آن توجه کنید زیرا به عنوان ملاک قدرت اصلی و واقعی پاور شناخته می شود .

نکته : در صورتی که روی یک پاور میزان توان واقعی ثبت نشده باشد باید به میزان توان خروجی هر شاخه توجه کرد به این صورت که باید دید پاور مورد نظر روی شاخه 12 و یا 5 ولت توانایی پشتیبانی از چند آمپر را دارد که این عامل نشان دهنده توان واقعی هر شاخه است البته در صورتی که آگاهی نسبی درباره پاور داشته باشید با دیدن منبع تغذیه نیز می توانید تا حدودی به واقعی بودن توان نوشته شده پی ببرید .

اشاره :

همیشه در خرید منبع تغذیه به این نکته توجه کنید که حداکثر توان واقعی پاور شما در حدود 20 درصد بیشتر از توان مصرفی سیستم شما باشد زیرا این عامل باعث افزایش کارایی و همچنین ماندگاری سیستم و پاور در شرایط سخت کاری می شود . اما در صورتی که توان مصرفی سیستم شما بیشتر از توان واقعی باشد در شرایطی که سیستم به برق بیشتری برای پردازش های پیچیده نیاز داشته باشد ، منبع تغذیه برای تامین برق مصرفی تحت فشار قرار می گیرد و در این حالت ولتاژ های نامناسبی وارد سیستم می شود که باعث بروز مشکل در سیستم خواهد شد .

2- ورژن پاور :

شاید برای بعضی از افراد این سوال به وجود آید که مگر پاور هم ورژن بندی دارد ؟ بله پاور هم همانند بسیاری از قطعات سخت افزاری دارای ورژن بندی است و بر اساس این ورژن بندی قابلیت های آن تغییر می کند . در بازار کشور ما صحبتی از نسخه های مختلف پاور نمی شود به همین علت باید در خرید نسخه مناسب از پاور به ساختار پاور توجه کرد ، پاورهای امروزی که در بازار کشورمان وجود دارد دارای نسخه های 2/1 و 2/2 هستند این پاور ها دارای مشخصاتی مانند کانکتور برق 24 پین برای تامین برق مادربورد ، وجود کانکتور PCI-E و تعدادی فاکتور های امنیتی جدید در ساختار خود هستند که باعث محافظت از سیستم می شود اما در نسخه های جدید پاور علاوه بر 24 پین یک کانکتور برق 8 پین نیز وجود دارد که به جای کانکتور 4 پین کنار پردازنده قرار داده شده است و وظیفه آن تامین انرژی مورد نیاز پردازنده است پس باید به این نکته توجه کرد ، پاوری که خریداری می کنید با قابلیت های مادربورد شما هماهنگی داشته باشد به همین دلیل قبل از خرید پاور ، نوع و مدل مادربورد خود را مشخص و بر اساس آن اقدام به خرید پاور مناسب کنید .

Only the registered members can see the link

اشاره :

نسخه های جدید پاور به زودی وارد بازار می شود تغییر خاصی یافته اند که یکی از مهمترین آنها وجود کانکتور 8 پین برای اتصال با مادربورد است ، در واقع این کانکتور 8 پین برای مادربورد های جدیدی که از چیپ ست های 975 و 955 بهره می برند ساخته شده است زیرا توان مصرفی در پردازنده های جدید اینتل به قدری بالاست که دیگر یک کانکتور 4 پین توانایی پشتیبانی از این مقدار انرژی را ندارد .

3- نکات امنیتی در پاور :

پاور های امروزی هر روز قوی تر می شوند و این قوی تر شدن نیاز به توجه بیشتری برای امنیت سیستم دارد زیرا کوچکترین خطا در تنظیم ولتاژ و عدم قطع جریان های نادرست می تواند باعث بروز مشکلات اساسی در قطعات سخت افزاری شود به همین علت شرکت های سازنده ی پاور هر روزه تکنولوژی های جدیدی را در ساختار منابع تغذیه خود قرار می دهند تا باعث افزایش امنیت آنها شوند . یکی از این نکات که بدون نیاز به هیچ تخصص خاصی قابل درک است توجه به تفکیک سازی کابل های برق پاور است به طوری که با کمی توجه به پاور های قدرتمند خواهید دید که روی کابل های خروجی آنها به تفکیک کارایی کابل ها یک لایه جدا کننده روی آنها کشیده شده است این عامل باعث افزایش امنیت منبع تغذیه می شود زیرا توان خروجی روی هر شاخه در منبع تغذیه های امروزی بالاست و در صورت عدم وجود این امکانات ، امکان بروز مشکلاتی در پاور وجود دارد همچنین توجه به طراحی مناسب کانکتور های پاور هم در امنیت آن نقش دارد زیرا عدم نصب درست این کانکتور ها روی قطعات می تواند باعث بروز ایراداتی در قطعات و حتی مشکل تامین انرژی مورد نیاز سیستم شود .

PFC :

امروزه دیگر روی اکثر پاور های موجود در بازار گزینه ی PFC نوشته شده است ، در واقع PFC یا Power Factor Correction قسمتی در پاور است که با تنظیم و هماهنگی ولتاز ورودی برق باعث استفاده بهینه از ولتاژ ورودی و کاهش مقدار برق مصرفی توسط پاور می شود . این فاکتور امروزه در تمام پاور های حرفه ای به عنوان یکی از فاکتور های استاندارد برای فروش شناخته می شود زیرا با وجود این فاکتور مصرف برق توسط پاور های کامپیوتر به مقدار چشمگیری کاهش می یابد .

4- طراحی پاور :

طراحی پاور یکی از عوامل مهم در افزایش کارایی پاور است زیرا در صورتی که یک پاور از طراحی نامناسب برخوردار نباشد در هنگام فعالیت قادر نخواهد بود گرمای تولیدی خود را به طور مناسب خارج کند که در این حالت بروز مشکلاتی مانند : 1- تغییر در ولتاژ های خروجی به علت افزایش دمای داخلی پاور 2- افزایش دمای قطعات داخلی کیس به علت انتقال گرما به فضای داخلی کیس 3- کاهش عمر قطعات و کارایی سیستم تا حد چشمگیر می شود .

پس با توجه به این مسائل همیشه باید پاوری خریداری کرد که بهترین تهویه و طراحی را داشته باشد تا در شرایط سخت بتواند بدون کمترین مشکلی فعالیت کند . امروزه اکثر پاور های جدید مجهز به یک فن 12در 12 سانتی متر هستند که به راحتی می تواند جریان هوای لازم برای خنک کردن قطعات پاور را به وجود آورد .

در صورت بروز مشکلات زیر می توانید به منبع تغذیه خود شک کنید :

1- افزایش زمان ظبط دیسک های نوری توسط درایو نوری که یکی از مهمترین دلایل کاهش ولتاژ توسط پاور است .

2- افزایش دمای بیش از حد پردازنده که یکی از نشانه های عدم تامین توان مناسب برای فعالیت پردازنده است .

3- مشکل در تشخیص قطعاتی توسط مادربورد مانند هارد دیسک ، درایو نوری و قطعات دیگر که به علت عدم تامین انرژی کافی برای مادربورد و اختلال در کار پل جنوبی ( South Bridge ) به وجود می آید .

4- هنگ مکرر سیستم و کاهش کارایی حتی بعد از تعویض نه چندان طولانی در شرایط آب و هوایی مناسب .

اشاره :

پل جنوبی یا South Bridge چیپ ستی در مادربورد است که وظیفه ی کنترل قطعاتی مانند درایو نوری ، هارد دیسک و فلاپی را بر عهده دارد ، همچنین این چیپ ست کنترل شکاف های PCI ، ISA موجود روی مادربورد را نیز در اختیار دارد .

موفق باشید
شهریار

:15:

mostafaeshghi
14-12-06, 18:28
از نر من و از نظر 80% افراد بهترین پاور گرین است که خداییش خیلی خفنه و بعد از اون Acebell معتبر تر از بقیست.

M A H R A D
15-12-06, 23:10
آقا من دکمه تشکرم کار نمیکنه ... یعنی شما فرض کن که زیر پست اول نوشته شده :

تشکر شده توسط : M A H R A D

X Ray
19-12-06, 17:14
مرسي شهريار جان...خيلي عالي بود...
به نظر من بهترين پاور AcBel هست...
راستي اين مقاله در يك مجله چاپ(سوريا) خواهد شد...!
با تشكر
بهنام

ali16437
14-02-07, 20:17
راستی دوستان
من کلی دنبال وب سایت گرین گشتم تو گوگل کسی ادرس دقیقشو نداره.
ممنون میشم آدرس رو بزاره.

Emperatour
14-02-07, 20:21
بابا ول کنین گرینو . ترمال تک بهترینه و بعدش ای سی بل

Shahryar
15-02-07, 14:38
راستی دوستان
من کلی دنبال وب سایت گرین گشتم تو گوگل کسی ادرس دقیقشو نداره.
ممنون میشم آدرس رو بزاره.

سلام خوبی؟

من دیروز نمایشگاه بودم اتفاقا باهاشون صحبت کردیم قرار شد یک نماینده فعال به انجمن و سایت بفرستند به زودی . اما خیلی باهاشون بحث کردم . در مورد این که Thermal Take و AcBel بهترینند حرفی نیست اما از نظر قیمت گرین خیلی بهتره با همون کیفیت !

این هم سایتش :

سایت کیس و پاور گرین (Only the registered members can see the link)

ممنون
شهریار:26:

ali16437
17-02-07, 18:49
با سلام به همه دوستان .
میخواستم یک مقدار تخصصی تر درباره پاور صحبت کنیم
تا نکاتی که در این مورد گنگ است روشن شود
اولا میخوام بدونم توان مصرفی سیستم چگونه محاسبه میشود.
من در سایت گرین یک تعداد جدول دیدم که توان مصرفی قطعات کامپیوتر
رو کنار هر قطعه نوشته بود

وحالا میخوام بدونم توان واقعی یک سیستم چگونه محاسبه میشود ایا باید توان تمام قطعات رو باهم جمع کرد ودر انتها برای ضریب اطمینان در 20% ضرب کرد . یا روش دیگری وجود دارد.
یا برای اور کلاک چقدر توان مصرفی رو باید بالاتر گرفت .

اینم لینک عکسها:

اگر قرار باشه توانها رو باهم جمه کنیم که یک رقم نجومی بدست میاید
راستی من یک نگاه به محصولات Thermal Take انداختم بد نبود سه تا نماینندگی واسه ایران سایتش معرفی کرد
ایا AcBel نمایندگی در ایران نداره.
بعد سئوالی که داشتم اینه که من تو سایت گرین یا اون دوتای دیگه قیمت ندیدم بالاخره باید یک مزنده تقریبی قیمت به مشتری بدند از سایتی میشه
قیمتهای تقریبی رو بدست اورد.

Mehdi_Full
17-02-07, 20:54
بله بحث خوبی میتونه باشه
قطعات یک سیستم باید چطور اندازه مصرفیش مشخصش بشه (البته بطور میانگین) تا بشه یه پاور مناسب برای سیستم گرفت ؟
M A H R A D
18-02-07, 16:01
وحالا میخوام بدونم توان واقعی یک سیستم چگونه محاسبه میشود ایا باید توان تمام قطعات رو باهم جمع کرد ودر انتها برای ضریب اطمینان در 20% ضرب کرد . یا روش دیگری وجود دارد.

سلام علی جان ...

همین روش خوبه به نظرم ...

یا برای اور کلاک چقدر توان مصرفی رو باید بالاتر گرفت .

خب این بستگی داره که چه قطعاتی رو میخواین اورکلاک کنید ؟ میزان اورکلاک چقدره ؟

اگر قرار باشه توانها رو باهم جمه کنیم که یک رقم نجومی بدست میاید

علتش اینه که توی این جدولها حداکثر (ماکزیموم) توان مصرفی قطعات رو حساب کرده اند ...

ایا AcBel نمایندگی در ایران نداره.

داره ... پاورهای AcBel با گارانتی سه ساله آلبالو کامپیوتر ...

سپاس

ali16437
19-02-07, 20:45
چی شد چرا کسی جواب نمیده.

مردیم از انتظار(شوخی).

M A H R A D
19-02-07, 21:13
علی جان من که توی صفحه قبل جوابتون رو دادم !

سپاس

ali16437
21-02-07, 22:28
اقا به خدا وقتی من اینو نوشتم هیچ پاسخی نبود
ظاهرا کسی با ما شوخیش گرفته.

M A H R A D
22-02-07, 13:45
اقا به خدا وقتی من اینو نوشتم هیچ پاسخی نبود
ظاهرا کسی با ما شوخیش گرفته.

علی جان بالاخره جوابم رو دیدی یا نه ؟! Only the registered members can see the link

Wink
19-06-07, 21:42
من green رو حتما واسه سیستم های خونگی پیشنهاد میکنم.

Master
31-01-08, 11:32
در صورتی که روی یک پاور میزان توان واقعی ثبت نشده باشد باید به میزان توان خروجی هر شاخه توجه کرد به این صورت که باید دید پاور مورد نظر روی شاخه 12 و یا 5 ولت توانایی پشتیبانی از چند آمپر را دارد که این عامل نشان دهنده توان واقعی هر شاخه است البته در صورتی که آگاهی نسبی درباره پاور داشته باشید با دیدن منبع تغذیه نیز می توانید تا حدودی به واقعی بودن توان نوشته شده پی ببرید .

من این بخش برام نامفهمومه !! لطفا یکی برام توضیح بیشتر بده ...
میخوام برای سیستم یه پاور 500 بگیرم .. از همین 20 30 تومنیا .. اولا تو این رنج قیمت پاور خوب وجود داره یا نه ؟
سیستم من 2 تا هارد داره یکی ساتا 250 و یکی 120 آی دی یی .. کارت گرافیک فعلا 5500 و یه سی پی یو عهد دقیانوس 2.4 فول اینتل ... ویک دی وی دی رایتر و یک سی دی رایتر و یک گیگ رم کینگستون دی دی آر ... (دوتا 512 مگ ) مین هم که asus p4p800-x اینا رو گفتم با توجه به این سیستم قدیمی و تفاوت پاورها .راهنمایی بفرمایید ...

یک سوال دیگه این پاور 20 30 تومنی 500 وات واقعی پیدا میشه یا نه کشکه هر چی تو این رنج هست ...

Mahdi_Moosavi
31-01-08, 12:20
من این بخش برام نامفهمومه !! لطفا یکی برام توضیح بیشتر بده ...
میخوام برای سیستم یه پاور 500 بگیرم .. از همین 20 30 تومنیا .. اولا تو این رنج قیمت پاور خوب وجود داره یا نه ؟
سیستم من 2 تا هارد داره یکی ساتا 250 و یکی 120 آی دی یی .. کارت گرافیک فعلا 5500 و یه سی پی یو عهد دقیانوس 2.4 فول اینتل ... ویک دی وی دی رایتر و یک سی دی رایتر و یک گیگ رم کینگستون دی دی آر ... (دوتا 512 مگ ) مین هم که asus p4p800-x اینا رو گفتم با توجه به این سیستم قدیمی و تفاوت پاورها .راهنمایی بفرمایید ...

یک سوال دیگه این پاور 20 30 تومنی 500 وات واقعی پیدا میشه یا نه کشکه هر چی تو این رنج هست ...

خب اون پاورهای درپیت 500 واتی که مد نظر شماست شاید 200w هم توان واقعی نداشته باشن ! منظور از اون 500w همون peak power هست که به قول مهندس اگر واقعآ همچین پروتکشنی هم داشته باشن میتونن 20 ثانیه این واتیج رو تحمل کنن .

اگه میتونید تا 30 تومان هزینه کنید من به شما GREEN GP 330A رو پیشنهاد میکنم که نسبت به قیمتی که داره خداوکیلی میرزه ! 330W توان واقعی داره و 480W هم توان MAX .

Master
31-01-08, 12:20
در ضمن من چک کردم دیدم روی پاور فعلی من زده
400 وات
یه سری اعداد و ارقام هم هست که من یکی
سر در نیاوردم ..
به ترتیب مینویسم
+5 +12 3.3 -12 -5
|0.5a|0.8a|20a|15a|35َa

فک کنم آمپراش باشه .. حالا با توجه به این جوری بفهمم پاور فعلی من توان واقعیش 400 وات بوده یا اسمیش 400 وات بوده ! و با توجه به این بتونم پاور مناسب فعلی رو انتخاب کنم

Master
31-01-08, 12:43
ممنون مهدی جان...
یعنی به نظر شما اون 330 وات جوابگوی نیاز من هست ؟ دو تا هارد و دی وی دی رایت رو سی دی رایتر و یک گیگ رمو (احتمالا یک دی وی بی هم در راهه ) ! اینا با اون 330 جواب میده ؟!

PCminister
31-01-08, 14:21
این چیزا که مصرفی ندارن (یعنی محاسبات توان مورد نیاز سیستم بر اساس این نیست یعنی پارامتر های اصلیش این نیست) محاسبات پاور بیشتر براساس پردازنده و کارت گرافیک و رم و انتظاراتی که شما از سیستم دارید انجام میشه.

اما در مورد توان مصرفیتون میتونید اینجا محاسبه کنید.

با تشکر.

M A H R A D
31-01-08, 14:53
ممنون مهدی جان...
یعنی به نظر شما اون 330 وات جوابگوی نیاز من هست ؟ دو تا هارد و دی وی دی رایت رو سی دی رایتر و یک گیگ رمو (احتمالا یک دی وی بی هم در راهه ) ! اینا با اون 330 جواب میده ؟!
سلام.

330 وات جوابگو هست و مشکلی نداره برای سیستم شما

Master
31-01-08, 18:06
از همگی ممنونم ..
من یه تستی کردم با اون لینکی که مهدی جان تو صفحه قبل زحمتش رو کشیدن ...
دیدم زده 400 وات ... 40 تومن 50 تومن پاور چی خوب هست ؟ !!

PCminister
31-01-08, 18:44
اگه برات ممکنه یک 580 وات ازگرین بگیر 80 تا 85 قیمتشه اما به نظر من با این قیمت پاور خوبیه.

البته پاورهایی توی قیمت پیشنهادی خودت هم هستند اما اونجوری که من دیدم هیچکدوم Eps نبود با این قیمت.

با تشکر.

Labyrinth
31-01-08, 21:53
اگر خواستی میتونم برات ارزون تر بگیرم :great:

Master
01-02-08, 19:02
از همگی ممنونم من تست کردم دیدم سیتسم من در بد ترین حالت 450 تا 460 مصرف داره ..
الان دوتا گزینه دارم برای خرید
GREEN - GP380A (Only the registered members can see the link)

یکی اینه530W - 380W Real - Passive PFC
و یکی دیگه هم GREEN - GP480A (Only the registered members can see the link)
480W Real - Active PFC
کدوم یکی رو بگیرم ... من نظرم رو اون 480 هست ..واقعی ... اما نمیدونم منظروش از اون اکنتیو و پسیو بودن یچه ..
منتر اعلام نظر شما هستم تا برم برای خرید
در ضمن سیستم منم قدیمی هست مال 3 سال پیش .. سوکت سی پی یو 478 هست و رم دی دی آر و گرافیک agp ..این روزا پاور که عوض نشده ؟ شده که به سیستم ما بخور نخور داشته باشه ؟ !!

Labyrinth
01-02-08, 19:26
صد در صد 480A و بگیر این رو که بگیری آینده نگری هم کردی :love:

Master
01-02-08, 19:56
میکرون جان از توجهت ممنونم فقط با توجهبه مقاله اول این تاپیک .. در مورد تغییرات پاور ... این پاور برا من مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ میخوره به سیستم ؟ !!!

AMD>INTEL
01-02-08, 20:35
باتوجه به سیستم های امروزی حداقل یک 530 واقعی تهیه کنید. green 530

Labyrinth
01-02-08, 20:44
من یک پیشنهاد میدم اگر مقبول شد تشکر کنید

سیستم شما در بالاترین حد حدود 430 وات انرژی مصرف میکند من پیشنهاد میکنم اگر در آینده قصد آپدیت سیستم را دارید یک پاور 580B EPS از شرکت گرین بگیرید

در رابطه با ایجاد مشکل جواب خیر است چون پاور های جدید را میتوان برای سیستم های قدیم نیز استفاده کرد و مشکلی ایجاد نمی کنند :love:

Master
20-02-08, 14:50
راستی امیر جان من فرستادم برای خرید پاور ...
سیستم فعلی من 20 پینه .. پاورای امروزی گمونم 24 پین ! خوب با این تفاصیر اون مدل گرین که پیشنهاد داده بودی 480a که محصول گرین هست چجوری میخوره به این 20 پینه ؟ 4 پین که زیاد میاره ؟ چیکارش کنم ؟

M A H R A D
20-02-08, 15:14
سیستم فعلی من 20 پینه .. پاورای امروزی گمونم 24 پین ! خوب با این تفاصیر اون مدل گرین که پیشنهاد داده بودی 480a که محصول گرین هست چجوری میخوره به این 20 پینه ؟ 4 پین که زیاد میاره ؟ چیکارش کنم ؟
اون 4 پین رو میشه جدا کنید.

مشکلی نیست:1. (26):

KING
20-02-08, 22:45
معمولا " 24 پین ها 20 پینش یکیه 4 پین یکی 4 پین کنارش گذاشته میشه راحت میتونید از هم سوا کنید 20 پینش کنید مخصوصا" پاورد های گرین رو ....

KING
20-02-08, 22:46
پست مهراد خان تو صفخه 2 بود متوجه نشدم وقتی پست دادم پست ایشون رو متوجه شدم :whistle:

CROSSHAIR
13-03-08, 12:15
با سلام ايا با 580 گرين ميشه sli كرد .
2 تا 8800gts 512
لطف كنيد توان مصرفي در حالت اوركلاك با هسته g92

Mahdi_Moosavi
13-03-08, 13:00
با سلام ايا با 580 گرين ميشه sli كرد .
2 تا 8800gts 512
لطف كنيد توان مصرفي در حالت اوركلاك با هسته g92

برای SLI کردن این VGA ، این پاور به هیچ وجه مناسب نیست . :1. (28):

شما برای این کار حداقل به یک پاور 600W واقعی با قابیت جریان دهی 40A در شاحه 12 ولت نیاز دارید . ( البته بدون اورکلاک ) .

برای مشاهده جزعیات بیشتر به این لینک مراجعه کنید : اینجا (Only the registered members can see the link) .

بنده حداقل پاور رو برای یه high end SLI رو GREEN GP680B (Only the registered members can see the link) میدونم . :1. (26):

البته اگه میخوای تو اورکلاک و LOAD های طولانی مدت به مشکل برنخوری GREEN GP780B (Only the registered members can see the link) میتونه انتخاب خیلی بهتری باشه .

AMIR_P30
02-04-08, 19:13
دوستان عزيز سلام

بعد از 6 ماه (فكر كنم) دوري اولين پستم هست.

من يه سيستم دارم ميبندم با اين مشخصات :

MAIN : ABIT IP 35
CPU : Core 2 DUo E6750
RAM : 4 GB Patriout Bus 800
GRAPHIC CARD : Inno3D Geforce 8800 GT OR Club3D Radeon 3870 512 MB
HDD : 250 GB Segate

نكته : ماله خودم نيست . شركت زدم جديدا دارم براي مشتري ميبندم.

به نظرتون پاور گرين GP480A ببندم يا GP580B ؟
چون به لحاظ توان مصرفي براي اين نوع كارت گرافيك خروجي پاور حداقل بايد 450 وات بشه در نتيجه 480 هم ميتونه جواب بده . ولي تفاوت قيمت اين 2 نوع پاور باعث شد كه بيام با دوستان سلام مشورتي كنم ببينم نظر اونا چيه.

پيشاپيش ممنون

MOHAMMAD1
02-04-08, 19:22
دوستان عزيز سلام

بعد از 6 ماه (فكر كنم) دوري اولين پستم هست.

من يه سيستم دارم ميبندم با اين مشخصات :

MAIN : ABIT IP 35
CPU : Core 2 DUo E6750
RAM : 4 GB Patriout Bus 800
GRAPHIC CARD : Inno3D Geforce 8800 GT OR Club3D Radeon 3870 512 MB
HDD : 250 GB Segate

نكته : ماله خودم نيست . شركت زدم جديدا دارم براي مشتري ميبندم.

به نظرتون پاور گرين GP480A ببندم يا GP580B ؟
چون به لحاظ توان مصرفي براي اين نوع كارت گرافيك خروجي پاور حداقل بايد 450 وات بشه در نتيجه 480 هم ميتونه جواب بده . ولي تفاوت قيمت اين 2 نوع پاور باعث شد كه بيام با دوستان سلام مشورتي كنم ببينم نظر اونا چيه.

پيشاپيش ممنون

530AB گرین برای این سیستم کافیه ولی پیشنهاد من همون 580B هست.

AMIR_P30
02-04-08, 21:30
والا اگه دلايل محكمتري براي پيشنهاد دادن 580b مي آوردي بهتر بود عزيز.
به هر حال ممنون
چون بعضي اوقات اصلا نياز نيست پول رو مازاد بر نياز خرج كرد. چون تفاوتش رو ميشه براي جاي ديگه ايي سيو كرد.

حالا قيمت 530ab چند هست؟

MOHAMMAD1
02-04-08, 22:59
والا اگه دلايل محكمتري براي پيشنهاد دادن 580b مي آوردي بهتر بود عزيز.
به هر حال ممنون
چون بعضي اوقات اصلا نياز نيست پول رو مازاد بر نياز خرج كرد. چون تفاوتش رو ميشه براي جاي ديگه ايي سيو كرد.

حالا قيمت 530ab چند هست؟

همون طور که گفتم 530َAB برای این سیستم کافیه ولی من برای اطمینان بیشتر 580B رو پیشنهاد دادم و همینطور کمی اینده نگری
530AB حدود 50 تومن
580B حدود 80 تومن

Master
19-04-08, 16:21
معمولا " 24 پین ها 20 پینش یکیه 4 پین یکی 4 پین کنارش گذاشته میشه راحت میتونید از هم سوا کنید 20 پینش کنید مخصوصا" پاورد های گرین رو ....

سلام ممنونم شکلی چیزی از این 24 پینا دارید ؟ !!من امروز بعد عمری مجبور شدم رفتم سفارش خریدشو دادم 530ab فکر میکنم .. گرین ... ممنون میشم کمی بیشتر راهنمایی کنید !
من حتی تصور درستی از این 24 پین ندارم .. و واقعا با توجه به این 20 پین بودن مینردم نمیدونم چجوری قراره 24 تا تو 20 تا قرار بدم .. با این تفاصیر باید دو ردیف پین برداشته بشه ..نه ؟ !! :1. (27):

Mahdi_Moosavi
19-04-08, 21:29
سلام ممنونم شکلی چیزی از این 24 پینا دارید ؟ !!من امروز بعد عمری مجبور شدم رفتم سفارش خریدشو دادم 530ab فکر میکنم .. گرین ... ممنون میشم کمی بیشتر راهنمایی کنید !
من حتی تصور درستی از این 24 پین ندارم .. و واقعا با توجه به این 20 پین بودن مینردم نمیدونم چجوری قراره 24 تا تو 20 تا قرار بدم .. با این تفاصیر باید دو ردیف پین برداشته بشه ..نه ؟ !! :1. (27):

بله ، عزیز ، این کانتکتور MB تو این مدل ، به 2 صورت 4+20 هست ، یعنی 20 پین جدا ، 4 پین جدا .

M A H R A D
19-04-08, 22:38
امیدوارم این معضل حل بشه !!

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سپاس

Master
20-04-08, 07:59
خیلی ممنونم عزیزان ..
مهراد جان دست گلت درد نکنه .. بدجوری تو نخ این بودم ..واقعا سپاسگزارم که این معظل رو مرتفع کردید :دی

boys666
20-06-08, 10:45
سلام دوستان عزیز لطفا کمک کنید که برای این سیستم پاور چند وات بگیرم:
CPU: Intel Core 2 Duo E7200
MB:ASUS P5K
RAM:2 GB DDR2 Dual Channel BUS 800
VGA: ATI HD 3870 از برند گیگابایت GV-RX387512HP در اینده هم میخوام کراس فایر کنم.
یک کارت DVB و یک DVDRW و هارد 320GB
لطفا توان مورد نیاز سیستم با کراس فایر و بدون کراس فایر را بگید؟
با تشکر.

Overclocker
20-06-08, 17:39
سلام دوستان عزیز لطفا کمک کنید که برای این سیستم پاور چند وات بگیرم:
CPU: Intel Core 2 Duo E7200
MB:ASUS P5K
RAM:2 GB DDR2 Dual Channel BUS 800
VGA: ATI HD 3870 از برند گیگابایت GV-RX387512HP در اینده هم میخوام کراس فایر کنم.
یک کارت DVB و یک DVDRW و هارد 320GB
لطفا توان مورد نیاز سیستم با کراس فایر و بدون کراس فایر را بگید؟
با تشکر.

پاسخ شما اینجا (Only the registered members can see the link)داده شد !

Overclocker
02-08-08, 00:28
با سلام

من میخوام یک پاور بخرم که توان سیستم اور شده ی من را جواب بده ؟ :

CPU:Q6600 @3.2GHZ
Main:P5Q-E
VGA:9800GTX Or GTX280
HDD&ODD&Modem&Fan&
Ram:2GB Dual 1066
9800GTX@Core 900 Mem 2400
GTX280@ Core 720 Mem 2500

یکی واسه 9800 و یکی هم واسه 280 ؟

از برند های Acble & Green & OCZ & .....

همراه با قیمت روز ؟

AMD>INTEL
02-08-08, 00:42
به نظرم یک پاور 780 وات گرین بگیرین .

Overclocker
02-08-08, 10:25
ممنون از لطف شما امید جان .

از مارک های دیگه هم پیشنهاد بدید لطفا و قیمت هم بزارید و یک پاور 700 ocz با یک 780 گرین فرقش چیه که اون ocz گرون تره ؟

با تشکر.:give_rose:

Dark Devil
02-08-08, 11:28
OCZ GameXStream 700W 150T
Cooler Master RealPower 850W 200T

Overclocker
02-08-08, 14:52
OCZ GameXStream 700W 150T
Cooler Master RealPower 850W 200T

اگر امکان داره بگید این سیستم در حالت Max load چه قدرتی لازم داره Watts ؟ هر کدام از قطعات را جدا جدا بنویسید !

و در حالت اور مکسش چنده ؟

9800GTX@Core 900 Mem 2400 shader2250
Q6600@ 3.20GHz
GTX280@ Core 720 Mem 2500 shader 1800

؟

ممنون:give_rose:

Overclocker
02-08-08, 15:11
من تصمیم خودمو گرفتم فقط از Green و OCZ میخوام ! که توان سیستم اور شده ی مارا بدهند !

نظر من اینها هستند چطورن؟
OCZ GameXStream 700w
و گرین :
GP780
؟
حالا کدوم یکی از این 2 تا راسه کاره ما هست ؟

و این OCZ اینش باحاله که 1x6pin & 1x6+2pin داره که واسه GTX280 خوبه چون احتمال داره که بعدان بخرمش یا کارتی بگیرم که 6 & 8 پین لازم داشته باشه ولی من از یک نفر شنیدم که تو کارتن کارتهایی که هم 6 و هم 8 پین دارن یک تبدیل 6 به 8 هست ! حالا میخوام بدونم که این تبدیله مثل 8 پین واقعی عمل میکنه یا مثل تبدیل پاور IDE به Sata هست که یک شاخه ی 3.0 ولتی کم داره !!!!!

؟؟؟؟؟؟

:give_rose:

Dark Devil
02-08-08, 16:13
هرچی بیشتر بهتر همون GP-1030B رو بگیر

Overclocker
02-08-08, 20:39
هرچی بیشتر بهتر همون GP-1030B رو بگیر

مهندس اگر من پول داشتم 190 چوق بدم اونو بگیرم خوب نمیامدم که از بچه بپرسم دیگه 1030 که بندازم معلومه کم نمیاره به هیچ وجه !!

من تونستم 780 را 150 گیر بیارم و 1030 را 190 چوق ولی اگر بتونم 40 دیگه بزارم روش حتما 1030 را میگیرم !

دیگه مشکلم حل شد

فقط یکی بگه که اون تبدیل 6 پین به 8 پین مثل 8 پین واقعی عمل میکنه ؟ یا همونی که گفتم ؟

:1. (40):

green_waves
02-08-08, 21:04
فکر نکنم پیش از این که سوال شده بود مهندس عمرانی فرموده بودند که جریان لازم توسط 6 پین برای 8 پین فراهم نمیشه

AMD>INTEL
02-08-08, 21:11
من فکر میکنم 780 وات کاملا مطابق با نیازتون هست . 1030 تنها مشکلی که داره صداش هست که واقعا زیاد هست اگر صدا برات اهمیت دارد باید بری سراغ مدل دیگه . در مورد پاورهای دیگه جز گرین به دلیل ضعف خدمات گارانتی و قیمتی بالاتر بهت پیشنهاد نمیکنم . چون گرین انصافا خدماتش حرف نداره .
با این لینک هم مصرف قطعات رو حساب کن ببین به چه پاوری نیاز داری .البته 30 وات هم اضافه کن که کاملا خیالت راحت باشد .

Dark Devil
02-08-08, 23:35
مهندس اگر من پول داشتم 190 چوق بدم اونو بگیرم خوب نمیامدم که از بچه بپرسم دیگه 1030 که بندازم معلومه کم نمیاره به هیچ وجه !!

من تونستم 780 را 150 گیر بیارم و 1030 را 190 چوق ولی اگر بتونم 40 دیگه بزارم روش حتما 1030 را میگیرم !

دیگه مشکلم حل شد

فقط یکی بگه که اون تبدیل 6 پین به 8 پین مثل 8 پین واقعی عمل میکنه ؟ یا همونی که گفتم ؟

:1. (40):

خوب بود قبل اینکه پست خوتو ویرایش کنی چیزی که نوشته بودی رو میخوندی! و دیگه توضیح اضافه نمیدادی!
خودت نوشته بودی GP - 780B بگیرم یا 1030

J.Omrani
03-08-08, 09:23
به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

خوشبختانه سری جدید پاور GP780B دارای 4 کانکتور PCI-E می باشد که دوتای آنها فقط 6-pin و دوتای دیگر pin- 6+2 می باشند.

(Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

در مورد تفاوت کانکتورهای 6 پین و 8 پین نیز می بایست خدمتتان عرض کنم که تفاوتی بین چیدمان ولتاژها وجود ندارد و فقط دو کانکتور اضافه شده مربوط به گراند می باشد که می بایست این اعمال بار متقابل در گراند را تامین نمایند. در حقیقت تفاوت این دو کانکتور در اعمال حداکثر بارگیری از کارت شما نمایان تر خواهد بود. مانند آورکلاکینگ.

با تقدیم احترام

Overclocker
03-08-08, 12:33
به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

خوشبختانه سری جدید پاور GP780B دارای 4 کانکتور PCI-E می باشد که دوتای آنها فقط 6-pin و دوتای دیگر pin- 6+2 می باشند.

(Only the registered members can see the link)

در مورد تفاوت کانکتورهای 6 پین و 8 پین نیز می بایست خدمتتان عرض کنم که تفاوتی بین چیدمان ولتاژها وجود ندارد و فقط دو کانکتور اضافه شده مربوط به گراند می باشد که می بایست این اعمال بار متقابل در گراند را تامین نمایند. در حقیقت تفاوت این دو کانکتور در اعمال حداکثر بارگیری از کارت شما نمایان تر خواهد بود. مانند آورکلاکینگ.

با تقدیم احترام

خیلی ممنونم از شما خدا خیرت بده :give_rose:

یکی پیدا نشد که منو راهنمایی کنه من دیشب تا ساعت 3:45 خوابم نبرد ! در صورتی که 2:30 رفتم بخوابم همش تو فکرش بودم که 1030 بگیرم یا 780 که من فقط به 8 پینش نیاز داشتم نه توانش که 1000 واته ! و .....

دستت درد نکنه واقعا مشکلم حل شد :1. (21):

قیمتش که فرقی نمیکنه ؟ 785 را میگم با 780 فرقی نمیکنه قیمتش ؟

Overclocker
03-08-08, 12:52
خوب من تونستم از سایت خارجی توان مصرفی قطعاتم را محاسبه کنم که به شرح زیر میباشد:

سیستم در 100% Load و 10% کهنه بودن و با قطعات زیر :

CPU:Q6600@3400MHZ
Main:High End Desktop
RAM:2xDDR2
VGA:GTX280
FAN:12cm 5x
HDD:Sata

شد 665 وات ناقابل ! و با کارت گرافیک 9800GTX+ شد 572 وات .

و با 20% کهنه بودن : با GTX280 :725 وات و با 9800GTX+ شد 625 وات !

Overclocker
04-08-08, 09:09
اگر امکان داره یک نرم افزاری میخوام که بتونم باش مصرف قطعات را در شرایط کاری مختلف بسنجم ؟

با برنامه ی EPU اسوس میشه ولی من با Q6600 که در 100% لود هم بود نتونستم از 60 وات بالا تر مصرف کنم !!!!

:1. (38):

Overclocker
05-08-08, 00:33
نرم افزار را کسی سرغ نداره !!!!!:whistle:

ما منتظریم ها :1. (38):

matoos
06-08-08, 10:40
براي سيستم من چه پاوري را پيشنهاد ميكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
cpu:e7200-2.53ghz
vga:inno3d 9600gt 512mb ddr3
motherbord:asus p5k ram
ram:corsair dual channel 2gb 800

Mahdi_Moosavi
06-08-08, 15:28
براي سيستم من چه پاوري را پيشنهاد ميكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
cpu:e7200-2.53ghz
vga:inno3d 9600gt 512mb ddr3
motherbord:asus p5k ram
ram:corsair dual channel 2gb 800

برای این سیستم یه پاور با توان واقعی 500W کاملا جوابگو خواهد بود . Green GP535A (Only the registered members can see the link) با قیمت تقریبی 57 تومان ، میتونه انتخاب خوبی باشه .

Overclocker
06-08-08, 16:19
من با یه بنده خدایی صحبت کردم که گفت اصلا لازم نیست که اینقدر واسه پاور هزینه کنی!:yes:

گفتم پس چقدر :1. (26):سیستم حرفه ای که با باد کار نمیکنه ؟:1. (38):

گفت شما یک پاور 600 وات OCZ بگیر از سری Gamextream جوابتو میده ! حتی گفت اگر 2 تا 4850 هم بندازی بازم جواب میده یا اگر میخوای 2 تا 4870 بندازی دیگه 700 واتو بگیر خیالتو راحت کن !:1. (27):

ما همینطور موندیم چی میگه !:1. (2):

خلاصه آمدم مشورت کنم که 700 وات OCZ جواب میده شما اصلا فکر کنید من قصد خرید ATI ندارم و میخوام GTX280 بگیرم و اونو اور کنم :Core750 " Mem2500

حالا با اون سیستم این پاور 700 وات OCZ چوابگوی اورکلاک ما هست ؟ کم نمیاره ؟

آقای سید مهدی شما هم جواب بدهید بد نیست دل یک بنده ی خدا را شاد کردید ها ! این کم چیزی نیست !:yes:

Mahdi_Moosavi
06-08-08, 16:29
من با یه بنده خدایی صحبت کردم که گفت اصلا لازم نیست که اینقدر واسه پاور هزینه کنی!:yes:

گفتم پس چقدر :1. (26):سیستم حرفه ای که با باد کار نمیکنه ؟:1. (38):

گفت شما یک پاور 600 وات OCZ بگیر از سری Gamextream جوابتو میده ! حتی گفت اگر 2 تا 4850 هم بندازی بازم جواب میده یا اگر میخوای 2 تا 4870 بندازی دیگه 700 واتو بگیر خیالتو راحت کن !:1. (27):

ما همینطور موندیم چی میگه !:1. (2):

خلاصه آمدم مشورت کنم که 700 وات OCZ جواب میده شما اصلا فکر کنید من قصد خرید ATI ندارم و میخوام GTX280 بگیرم و اونو اور کنم :Core750 " Mem2500

حالا با اون سیستم این پاور 700 وات OCZ چوابگوی اورکلاک ما هست ؟ کم نمیاره ؟

آقای سید مهدی شما هم جواب بدهید بد نیست دل یک بنده ی خدا را شاد کردید ها ! این کم چیزی نیست !:yes:

Only the registered members can see the link(20).gif

شما لیست کل سیستم و آبشن های اورکلاک رو مشخص کن تا جمع بندی کنیم . :1. (26):

Overclocker
06-08-08, 16:34

شما لیست کل سیستم و آبشن های اورکلاک رو مشخص کن تا جمع بندی کنیم . :1. (26):

خودت که در جریان سیستم ما هستی ! :

CPU:Q6600@3.20GHz
VGA:GTX280@750 2500
RAM:Super Talent 800 Dual Kit 2GB@1066 1.92v
HDD7200RPM Sata
FAN:5x12cm 1xLED دار

دیگه چیزی به مغزم خطوط نمیکنه !:1. (38):

Mahdi_Moosavi
06-08-08, 17:21
خودت که در جریان سیستم ما هستی ! :

CPU:Q6600@3.20GHz
VGA:GTX280@750 2500
RAM:Super Talent 800 Dual Kit 2GB@1066 1.92v
HDD7200RPM Sata
FAN:5x12cm 1xLED دار

دیگه چیزی به مغزم خطوط نمیکنه !:1. (38):

برای این سیستم دیگه نهایتآ یه پاور 600W کافیه ! ولی چون شما داعمآ در حال ارتقاء سیستم هستی OCZ GameXStream 700w یکی از بهترین انتخاب هاست ! فکر کنم الان حول و حوش 150 تومان باشه .

البته برای sli کردن vga های اینچنینی پاورهای 800w به بالا توصیه میشه .

به نظر من شما یه پاور 1KW بگیر ، تا کلا دیگه مشکل پاور برای ارتقاء های احتمالی نداشته باشی . ( 3way SLI هم با این مدل پاور ها تاییده رسمی داره ! ) .

Overclocker
07-08-08, 10:57
حالا یک سوالی فنی دارم ؟

اگر یک پاور 750 وات یک خروجی PCI-E 6pin داشته باشد و ما نیاز به 2 خروجی داشته باشیم میشود از این خروجی یک 6 پین دیگه گرفت یعنی به صورت موازی ازش برق گرفت مثل برق کشی ساختمان که از هر سیمی میشه برق واسه چیزی گرفت !
چون پاور قدرتش بالا هست میشه چنین کاری کرد ؟

یا

مثلا یک پاور که 2 تا خروجی 6 پین دارد از داخل مگر به همدیگر وصل نیستند ؟ یا نکنه از هم جدا هستند و از جایه دیگه ای تغذیه میشند ؟

؟؟

Mahdi_Moosavi
07-08-08, 12:44
حالا یک سوالی فنی دارم ؟

اگر یک پاور 750 وات یک خروجی PCI-E 6pin داشته باشد و ما نیاز به 2 خروجی داشته باشیم میشود از این خروجی یک 6 پین دیگه گرفت یعنی به صورت موازی ازش برق گرفت مثل برق کشی ساختمان که از هر سیمی میشه برق واسه چیزی گرفت !
چون پاور قدرتش بالا هست میشه چنین کاری کرد ؟

یا

مثلا یک پاور که 2 تا خروجی 6 پین دارد از داخل مگر به همدیگر وصل نیستند ؟ یا نکنه از هم جدا هستند و از جایه دیگه ای تغذیه میشند ؟

؟؟

در مورد سوال اول ، که الان دیگه بیشتر پاورهای 700w به بالا حداقل 2 تا 6pin Pci-e دارند .

بله ؛

بله ، از شاخه 12 ولت موازی شدند ، البته معمولا این مدل پاورها ، حداقل 4 شاخه 12 ولت دارند .

Overclocker
07-08-08, 18:43
در مورد سوال اول ، که الان دیگه بیشتر پاورهای 700w به بالا حداقل 2 تا 6pin Pci-e دارند .

بله ؛

بله ، از شاخه 12 ولت موازی شدند ، البته معمولا این مدل پاورها ، حداقل 4 شاخه 12 ولت دارند .

منظورم این بود که اگر این 750 وات SilverStone که دارای 2 تا 6پین هست من بخوام 2 تا دیگه واسه کراس فایر 4850 یا 4870 ازش بگیرم میشه ؟ به صورت موازی ؟

try
06-09-08, 13:26
سلام هیچکس می دونه توان واقعی یه پاور رو چه جوری باید تشخیص داد لطفا راهنماییم کنید

Overclocker
06-09-08, 14:37
سلام هیچکس می دونه توان واقعی یه پاور رو چه جوری باید تشخیص داد لطفا راهنماییم کنید

شما یک عکس از قسمتی که مشخصات پاور روی بدنه اش درج شده بگیر و بزار تا بگویم که چطور میشه محاسبه کرد !!:1. (38):

bazi2008
16-09-08, 11:33
main : asus p5q pro
cpu : core 2 dou e8400
vga : asus en 9600 gt
hdd : maxtor 250 gb - sata 2
ram : patriot 2GB 800
چه پاوری برای این سیستم مناسبه؟

Labyrinth
16-09-08, 12:08
main : asus p5q pro
cpu : core 2 dou e8400