PDA

مشاهده نسخه کامل : مديريت windows server 2003

*armita*
17-01-08, 09:08
من در حال راه اندازي يك سرور هستم ميخوام با كمك شما مديريتش كنم. ممنون .

sAsAn.K
17-01-08, 11:23
دوست عزیز میشه بگید چرا 2 تا تاپیک زدید ؟!
انگار این روزا بچه ها خیلی خوششون میاد 2 تا 2 تا یا بعضا 3 تا 3 تا تاپیک بزنن ! :1. (27):
تکرار نشه لطفا .
اون یکی تاپیک پاک شد .

*armita*
17-01-08, 15:41
دوست عزيز يكي پيدا نميشه به من كمك كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*armita*
17-01-08, 16:02
اينجا ميتونه محل خوبي باشه براي بحث در مورد مديريت سرور

Emperatour
17-01-08, 21:34
من هر کمکی از دستم بر میاد میکنم. هرچند اطلاعاتم کمه ولی هستم در خدمتتون اگر بلد باشم چیزی

*armita*
17-01-08, 22:11
سلام عزيز مرسي از اينكه بالاخره جواب منو دادي.............در مورد raid در ويندوز سرور 2003 اطلاعات ميخوام . اينكه چند نوع هستند و تفاوتشون با هم چيه؟ممنون امپراتور

Emperatour
17-01-08, 22:42
انواعشو که بچه های سخت افزاری بهتر میدونن ولی یک مدل رید هست تو سرور 2003 که من بلدم:
روی مای کامپیوتر راست کلیک میکنی و manage رو میزنی و disk maangement که رفتی باید هاردها رو تبدیل بهdynamic کنی و رید کنی باهم. فقط خیلی خیلی حواست جمع باشه که اگر یکی رو فرمت کنی دومی هم فرمت میشه.
خلاصه اینکه این نوع کاملا آنلاین هست و لحظه ای هرچیزی روی دیسک اول نوشته یا پاک بشه روی دیسک دوم عینا انجام میشه.

Emperatour
17-01-08, 22:45
پیشنهاد میکنم برای بکاپ گیری از سرور دو هارد رو رید کنید تا اگر یکی سوخت یا مشکلی پیش اومد از دومی استفاده کنید. اما ازونجایی که ممکنه خودتون اشتباه کنید و اطلاعاتی نرم افزاری از یک دیسک پاک بشه یا اسیب ببینه (روی دومی هم اسیب میبنیه) با یک نرم افزار بکاپ قوی مثل Acronis True image server edition هفتگی یک بکاپ بگیرید تا در صورت بروز چنین مشکلی بکاپ داشته باشید.

*armita*
18-01-08, 10:49
اين نوع raid كه شما گفتين اسمش mirror يعني آينه است كه كارش دقيقاً همينه كه شما گفتين . و در اصطلاح سه نوع raid داريم 0و1و5 اون دو تا شو نميدونم كارشون دقيقاً چيه ؟ ولي ميدونم يكيشون براي بالا بردن سرعت سرور خيلي خوبه و همزمان اطلاعات را روي دو تا هارد ذخيره ميكنه(البته به صورت پراكنده نه ينكه هر چي رو اولي ريخت رو دومي هم همونا رو بريزه) ميخوام يه خورده حرفه اي بدونم . در كل امپراتور جان دست درد نكنه من نميدونستم از تو maanegement disk هم ميشه raid كني ؟ بابت نرم افزاري هم كه معرفي كردي ممنون.

*armita*
20-01-08, 15:13
انواع raid رو پيدا كردم.

1-raid0(stripped

از فضای خالی دیسک های دیگر تحت نام یک Volume استفاده می شودو اطلاعات بصورت همزمان بر روی هر دیسک ذخیره می شود که این امر به طور قابل توجهی سرعت خواندن و نوشتن را بر روی دیسک افزایش می دهد.
Fault Tolerance ندارد.

2-raid1(mirror
Fault Tolerance دارد.
یک کپی از کل اطلاعات یک Volume بر روی یک دیسک دیگر ذخیره ئ نگهداری می شود.

3-raid5 (stripped with parity
Fault Tolerance دارد.
بر روی 3 دیسک و یل بیشتر جواب می دهد.
اطلاعات به صورت همزمان بر روی دیسک ها ذخیره می شوند. همراه با اطلاعات یک رشته اطلاعات تحت نام Parity بر روی هر دیسک ذخیره می گردد. اگر یکی از دیسک ها لز بین برود، ویندوز با محاسبه اطلاعات Parity که به آنها Checksum Information گفته می شود می تواند اطلاعات از دست رفته را باز یابی کند.

*armita*
20-01-08, 15:13
raid : Redundant Array of Independent Disks

*armita*
20-01-08, 15:14
واما fault tolerance چيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*armita*
20-01-08, 15:16
در لغت به معنای تحمل پذیری خطاست . در عمل به توانایی و قابلیت سیستم در ادامه به کار حتی بعد از یک مشکل سخت افزاری (در اینجا منظور از مشکل سخت افزاری مشکلات مربوط به Physical Disk يا همون هارد ديسك می باشد) تحمل پذیری خطا می گویند. یعنی سیستم ما طوری تنظیم و نصب شود که اگر مثلا یکی از Physical Disk های آن سوخت سیستم از کار نیفتد و بتوان اطلاعات از دست رفته را به نحو احسن بازیابی و احیا کرد. در ویندوز 2003 سرور شرکت مایکروسافت دو سیستم تحمل پذیری خطا تحت نام RAID 1 و RAID 5 وجود دارد

*armita*
22-01-08, 09:51
كسي در مورد روشsilent نصب نرم افزار اطلاعات داره؟

*armita*
25-01-08, 21:54
در مورد config سرور اطلاعات ميخوام