با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
حتما شما هم مستحضر هستید که متون تکست فارسی رو روی گوشیهای ذکر شده و بعضی دیگر از گوشیهای مشابه نمیاره.منظورم اینه:
شما اگه با Notepad یه متن فارسی بنوبسید و بعد با Unicode ذخیرش کنید بعد بریزیدش توی گوشیهایی مثل Z530 -W810-K510 و ... سونی اریکسون یا 3250-7610-n70-n72 و ... نوکیا و دیگر گوشیها..... و از توی گوشی اجراش کنین مشاهده میکنید که متن رو میاره مثلا اگه نوشته باشید سلام،روی گوشی میبینید همون سلام رو بی هیچ مشکلی میاره.

اما روی گوشیهایی مثل W800-K750-W700 و غیره اگه بریزید به جای متنی که نوشتید(مثلا همون سلام) میبینید گوشی لطف میکنه و به جای متن شما علامت سوال ؟؟؟؟ میاره!

خب حالا که فهمیدید مشکل چیه،ببینیم راه حل چیه؟
یه راه حل خیلی خیلی خیلی ساده و ابتدایی وجود داره که به راحتی میتونید این مشکل رو حل کنید بدون نیاز به هیچ کار اضافی! فقط کافیه این مرحله کوتاه و ساده را طی کنید:

خب فایل تکست فارسی را با Notepad باز کنید.
حالا Save As رو بزنید و تنظیمات زیر رو انجام بدید:
موقع ذخیره همون Unicode رو بزنید اما جلوی Save as type گزینه All Files رو انتخاب میکنید و به آخر اسم فایل یه html. اضافه میکنید تا فایل به صورت اچ تی ام ال ذخیره شه.حالا این فایل رو توی مسیر زیر بریزید(البته اگه جاهای دیگه بریزید هم میاره اما اگه توی این مسیر ریخته بشه بهتره):
:MSSEMC\Media files\webpage\saved_pages
حالا فایل توی گوشی اجرا کنید و ببینید که اینبار گوشی اون لطف رو در حقتون نمیکنه و خود متن مثلا سلام رو براتون میاره!
در ضمن این ترفند رو من خودم تست کردم و کاملا عملیه.