PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای ذخیره سازی حجیم اطلاعات (بیشتر فیلم)

justafriend
13-10-15, 19:26
سلام

برای ذخیره سازی حجم زیاد اطلاعات (بیشتر فیلم) استفاده از چند هارد خارجی بهتره یا چند هارد داخلی (با استفاده دستگاهی که قبلا دیده ام ولی اسمش رو نمی دونم، هارد ها رو بصورت عمودی درون آن قرار می گرفتند)

بطورکلی برای ذخیره سازی و نگهداری فرضا بیش از 20 ترا بایت اطلاعات چه پیشنهادی می دهید؟ هم طول مدت و امنیت اطلاعات و هم هزینه مهم هستند.

متشکرم :11():
124

AMD>INTEL
13-10-15, 20:03
هاردهای وسترن my book به ظرفیت 6 ترابایت موجود هستند . بهترین انتخاب هستند .

justafriend
14-10-15, 12:34
متشکر از پاسخ تون

850000 تومان و فقط 1 سال گارانتی سازگار ارقام؟ گارانتی بهتر و طولانی تری میشه پیدا کرد؟

درضمن در مقایسه با سیگیت چطور؟

باز هم متشکرم

AMD>INTEL
14-10-15, 12:37
متشکر از پاسخ تون

850000 تومان و فقط 1 سال گارانتی سازگار ارقام؟ گارانتی بهتر و طولانی تری میشه پیدا کرد؟

درضمن در مقایسه با سیگیت چطور؟

باز هم متشکرم

سیگیت هم خوبه . اون هم گارانتی سازگار هست . در مورد گارانتی هم باید بگردید شاید گارانتی شرکت های دیگه هم پیدا کنید .

justafriend
14-10-15, 13:01
159
فکر کنم قبلا گفته بودید در کار تعمیرات هم هستید. با تجربه ای که دارید توصیه نهائی تون برای ذخیره سازی کدوم برند و با چه مشخصات (ظرفیت و ...) است؟ مثلا my book مدل های مختلفی با قیمت های سرسام آور هم داره که فکر نکنم نظرتون بوده باشه.

* در مورد مانیتور و تلویزیون هم در تاپیک دیگه ای راهنمائی خواسته ام، انشاا... اونجا هم راهنمائی نمائید.:11():

AMD>INTEL
14-10-15, 13:07
159
فکر کنم قبلا گفته بودید در کار تعمیرات هم هستید. با تجربه ای که دارید توصیه نهائی تون برای ذخیره سازی کدوم برند و با چه مشخصات (ظرفیت و ...) است؟ مثلا my book مدل های مختلفی با قیمت های سرسام آور هم داره که فکر نکنم نظرتون بوده باشه.

* در مورد مانیتور و تلویزیون هم در تاپیک دیگه ای راهنمائی خواسته ام، انشاا... اونجا هم راهنمائی نمائید.:11():

من وسترن رو برتر میدونم . سیگیت همیشه مشکلاتی با فریم ویر داشته . ساده ترین مدل my book رو تهیه کنید .
مونیتور و تلویزیون رو لطف کنید تاپیک بزنید و از راهنمای خرید شهر سخت افزار استفاده کنید .
بهترین تلویزیون های پیشنهادی بر اساس قیمت (مهر و آبان 1394) (Only the registered members can see the link)

justafriend
14-10-15, 13:48
مادربرد سیستم فعلی من p5k deluxe هستش و ظاهرا از USB3 پشتیبانی نمی کنه. قدیمی بودن مادربرد مشکلی در شناسائی و انتقال اطلاعات به هارد جدید بوجود نمیاره؟

از طرفی هارد داخل سیستم SSD 850 pro 256GB + WD Green 3TB است. راهی وجود داره بشه از USB3 برای تبادل داده ها با هارد بعدی که اون هم قراره WD my book 6T باشه، استفاده کرد؟

AMD>INTEL
14-10-15, 13:52
بله باید کارت USB 3.0 PCIE چهار پورت استفاده کنید .

justafriend
14-10-15, 14:03
226

زحمتتون دادم. بسیار متشکرم :11():

justafriend
07-11-15, 13:08
سلام

برای خرید هاردی که توصیه کردید رفتیم ولی 2 موضوع پیش اومد.
اول اینکه این هارد با دو قیمت با تفاوت نزدیک به 250هزار تومن تو بازار هست. همین مرددم کرده نکنه مسئله ای وجود داشته باشه.
دوم مدل دیگری هم با قیمتی نزدیک و در مورد (هارد مای بوک گران تر) با همون قیمت موجود هستش که ظاهرا امکانات بیشتری ارائه میده (یا شاید من درست برداشت نکرده ام!؟)

WD My Book 6TB USB3 External HDD 875,000 T گارانتی (احتمالا آواژنگ)
Western Digital MyBook-6TB 1,090,000 T گارانتی یکپارچه ( سازگار/ ویستا / آواژنگ ) 24 ماه

این مدل هم هست که قیمت های نزدیکی نسبت به قبلی دارند:
WD My Cloud External Hard Drive 6TB 1,080,000 T گارانتی پانا
WD My Cloud External HDD 6TB 970,000 T گارانتی : سازگار - ویستا - آواژنگ

Western Digital MyBook-6TB:

ظرفیت: 6 ترابایت
نوع رابط: با سیم
رابط : USB 2.0 , USB 3.0
سرعت انتقال داده ها: با رابط USB 3.0 با حداکثر سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه و با رابط USB 2.0 با سرعت حداکثر 480 مگابیت بر ثانیه
:RPM 7200 دور بر دقیقه
نشانگر LED : دارد
قابلیت پشتیبان گیری : دارد
قابلیت رمز گذاری : دارد

هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای کلود 6 ترابایت:

Interfaces:
Port RJ-45 1 x 10/100/1000M
Port USB 1 x USB3.0

نوع هارد : رایانش ابری
نوع رابط : با سیم
رابط: LAN/WAN , USB 2.0 , USB 3.0
سرعت انتقال داده ها: با رابط USB 3.0 با حداکثر سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه و با رابط USB 2.0 با سرعت حداکثر 480 مگابیت بر ثانیه
توضیحات نشانگر LED: قابلیت نمایش روشن/خاموش بودن دستگاه و وضعیت انتقال اطلاعات ، قابلیت نمایش وضعیت پورت شبکه
مقاوم در برابر آب: X (یعنی نقطه ضعف ؟)
مقاوم در برابر ضربه: X (یعنی نقطه ضعف ؟)
مقاوم در برابر شوک : X (یعنی نقطه ضعف ؟)
مقاوم در برابر لغزش : X (یعنی نقطه ضعف ؟)
مقاوم در برابر گرد و غبار: X (یعنی نقطه ضعف ؟)

باتوجه به نزدیکی قیمت ها، ویژگی ها، گارانتی و.... (جمیع جهات)، برای ذخیره سازی فیلم و ... کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

با تشکر :11():

AMD>INTEL
07-11-15, 13:13
سلام

اول اینکه این هارد با دو قیمت با تفاوت نزدیک به 250هزار تومن تو بازار هست. همین مرددم کرده نکنه مسئله ای وجود داشته باشه.
دوم مدل دیگری هم با قیمتی نزدیک و در مورد (هارد مای بوک گران تر) با همون قیمت موجود هستش که ظاهرا امکانات بیشتری ارائه میده (یا شاید من درست برداشت نکرده ام!؟)

Western Digital MyBook-6TB 1,090,000 T گارانتی یکپارچه ( سازگار/ ویستا / آواژنگ ) 24 ماه

Interfaces:
Port USB 1 x USB3.0

توضیحات نشانگر LED: قابلیت نمایش روشن/خاموش بودن دستگاه و وضعیت انتقال اطلاعات ، قابلیت نمایش وضعیت پورت شبکه

باتوجه به نزدیکی قیمت ها، ویژگی ها، گارانتی و.... (جمیع جهات)، برای ذخیره سازی فیلم و ... کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

هاردهای cloud نیاز به شکبه داخلی دارند تا موارد بالا در موردشون صدق کنه . پس همون mybook رو بگیرید .

justafriend
07-11-15, 14:28
منظورتون از شبکه داخلی wi-fi است؟فرضا ارتباط wi-fi بین این نوع هارد با کامپیوتر، موبایل، تلویزیون هوشمند و ... بدون نیاز به کابل و جا به جائی است؟
اگر اینطور باشه میتونم ازش هم برای ذخیره سازی و هم برای پخش فیلم و نرم افزار روی دستگاه های خودم و بقیه خانواده استفاده کنم؟
البته اگر همون کیفیت ارتباط کابلی رو داشته باشه؟
111

nima_hl
07-11-15, 14:32
سلام

Interfaces:
Port USB 1 x USB3.0

سلام

بنظرم خرید هارد اکسترنال برای شما اشتباه است

مادربرد شما 6 عدد sata دارد که اگر 3 عدد از آنها هم آزاد باشد میتوانید 3 عدد هارد 3 اراایت دیگر به آن متصل کنید

چون هاردها در کیس بصورت افقی قرار میگیرند و میتونید جلوشون یک فن نصب کنید ( در صورتی که کیستون فاقد فن باشه ) عمر هاردها و سرعت تبادل اطلاعات بشدت افزایش پیدا میکند و هزینه کمتری هم پرداخت میکنید

2 تا هارد 3 ترابایت وسترن گرین حدود 660 تومن قیمت دارد

پینوشت : سرعت تبادل اطلاعات در sata3 نسبت به sata2 برای هارد دیسک ملموس نیست و تقریبا هیچ هاردی نمیتونه کل باند sata2 را اشغال کرده و ایجاد گلوگاه کنید

پینوشت 2 : هاردهای sata3 با کنترلر sata2 سازگار هستند و محدودیتی در خرید هارد ندارید

AMD>INTEL
07-11-15, 14:38
منظورتون از شبکه داخلی wi-fi است؟فرضا ارتباط wi-fi بین این نوع هارد با کامپیوتر، موبایل، تلویزیون هوشمند و ... بدون نیاز به کابل و جا به جائی است؟
اگر اینطور باشه میتونم ازش هم برای ذخیره سازی و هم برای پخش فیلم و نرم افزار روی دستگاه های خودم و بقیه خانواده استفاده کنم؟
البته اگر همون کیفیت ارتباط کابلی رو داشته باشه؟
111

باید منوال کاملش رو بخونید . که به چه شکلی شبکه باید اجرا بشه . به نظرم در مجموع هزینه اضافی هست .

justafriend
07-11-15, 15:08
121
متشکر.
درمورد اینکه هارد my book 6TB رو با اختلاف قیمت نسبتا زیاد می فروشند نظری ندارید؟ همون ارزون تره رو بگیرم؟ 225هزار تومن اختلاف تو این رنج قیمت غیر عادی نیست؟

justafriend
07-11-15, 15:52
سلام

بنظرم خرید هارد اکسترنال برای شما اشتباه است

مادربرد شما 6 عدد sata دارد که اگر 3 عدد از آنها هم آزاد باشد میتوانید 3 عدد هارد 3 اراایت دیگر به آن متصل کنید

چون هاردها در کیس بصورت افقی قرار میگیرند و میتونید جلوشون یک فن نصب کنید ( در صورتی که کیستون فاقد فن باشه ) عمر هاردها و سرعت تبادل اطلاعات بشدت افزایش پیدا میکند و هزینه کمتری هم پرداخت میکنید

2 تا هارد 3 ترابایت وسترن گرین حدود 660 تومن قیمت دارد

پینوشت : سرعت تبادل اطلاعات در sata3 نسبت به sata2 برای هارد دیسک ملموس نیست و تقریبا هیچ هاردی نمیتونه کل باند sata2 را اشغال کرده و ایجاد گلوگاه کنید

پینوشت 2 : هاردهای sata3 با کنترلر sata2 سازگار هستند و محدودیتی در خرید هارد ندارید

160

سلام و تشکر

هارد اکسترنال رو به جهت قابلیت حمل و نقل، اتصال به پلیر، تلویزیون و غیره می خوام. همچنین امنیت و طول عمر بیشتر نسبت به هارد داخلی که مدام درحال کار بوده و هر لحظه هم ممکنه دچار مشکل بشه.

* البته SSD و هارد 3 ترا وسترن داخل سیستم هست که کاملا پر شده.

AMD>INTEL
07-11-15, 16:23
121
متشکر.
درمورد اینکه هارد my book 6TB رو با اختلاف قیمت نسبتا زیاد می فروشند نظری ندارید؟ همون ارزون تره رو بگیرم؟ 225هزار تومن اختلاف تو این رنج قیمت غیر عادی نیست؟

باید مشخصات دقیقش رو مطالعه کنی . من نظرم رو گفتم و مدل مای بوک رو توصیه میکنم .