PDA

مشاهده نسخه کامل : براي يادگيري تعميرات ماشين هاي اداري كلاس بهتره يا بازار؟

tanshat
17-04-15, 14:16
ميخواهم تعميرات ماشين هاي اداري را ياد بگيرم،به نظر شما به كلاس برم يا كنار دست يك تعمير كار بايستم و تجربي كار را ياد بگيرم؟؟؟

AMD>INTEL
17-04-15, 15:50
تعمیرات پیش نیازش الکترونیکه . تعمیرکاری که الکترونیک ندونه هیچی نمیتونه تعمیر کنه

tanshat
17-04-15, 16:05
در حد تعويض قطعه هم بلد باشم كافيه

AMD>INTEL
17-04-15, 16:23
در حد تعويض قطعه هم بلد باشم كافيه

برادر من چجوری میخوای تشخیص بدی قطعه خرابه تا عوضش کنی :1. (23):

tanshat
17-04-15, 16:57
من شنيدم كه يكسري قلق ها را آموزش ميدن كه با دونستن اونها ميشه دستگاه را عيب يابي و تعويض قطعه كرد
چون تحصيلات دوره كارشناسي من الكترونيك نيست واقعا از حوصله ام خارجه كه از پايه الكترونيك را ياد بگيرم و از طرفي ديگه به دليل پيدا نكردن كار مجبورم به سمت مهارت هايي برم كه سريع جذب بازار كار بشم كه روي هر كدوم هم دست ميزارم خالي از اشكال نيست!
نظر شما چيه؟

AMD>INTEL
17-04-15, 17:16
از من میشنوی بدون یاد گیری الکترونیک سمتش نرو . هر روز قطعات در حال اپگرید شدنه . قلقی که یاد میدن برای دستگاه های تیرکمون شاست .

tanshat
17-04-15, 17:54
به آموزش هاي سازمان فني و حرفه اي كه اتفاقا رايگان هم هستند ميشه اعتماد كرد ؟

AMD>INTEL
17-04-15, 18:12
به آموزش هاي سازمان فني و حرفه اي كه اتفاقا رايگان هم هستند ميشه اعتماد كرد ؟

دانشگاهش هم بدون تحقیق و تلاش برای یادگیری فایده نداره . باید اطلاعات رو از هر طریقی میتونی بدست بیاری . هر چقدر بیشتر وقت بگذاری برای یاد گرفتن پیشرفت میکنی .

علی حسنی
17-04-15, 21:00
ميخواهم تعميرات ماشين هاي اداري را ياد بگيرم،به نظر شما به كلاس برم يا كنار دست يك تعمير كار بايستم و تجربي كار را ياد بگيرم؟؟؟

میشه بگید دقیقا تعمیرات چه وسایلی رو می خواید یاد بگیرید ؟

چون بعضی از دستگاه ها تعمیراتشون اینقدر تخصصیه که نه هیچ جا آموزش میدن ونه کلاس داره فقط باید خودتون با کوشش و تجربه یاد بگیرد (مثلا بعضی از دستگاه های کپی پرینتر مثل آفیشیو ، تو خیلی از شهرها اصلا تعمیرکار ندارن و باید از مشهد و تهران تعمیرکار بره کارشون رو راه بندازه ، که مسلما این کار درآمد زیادی هم داره !

علی حسنی
17-04-15, 21:03
برادر من چجوری میخوای تشخیص بدی قطعه خرابه تا عوضش کنی :1. (23):

البته با کمال احترام به دوست گرامی ، خیلی از تعمیرات اصلا الکترونیکی نیستند که مثلا شما بخواید بفهمید کدوم آی سی یا خازن مشکل داره که عوضش کنید ، توماشین های اداری خیلی وقتها مشکل در حد نعویض درام و بلید ، کاغد کش و این جور چیزهاست که به راحتی و با کمی همت میشه یاد گرفت .

AMD>INTEL
17-04-15, 21:06
البته با کمال احترام به دوست گرامی ، خیلی از تعمیرات اصلا الکترونیکی نیستند که مثلا شما بخواید بفهمید کدوم آی سی یا خازن مشکل داره که عوضش کنید ، توماشین های اداری خیلی وقتها مشکل در حد نعویض درام و بلید ، کاغد کش و این جور چیزهاست که به راحتی و با کمی همت میشه یاد گرفت .

تعمیر کاری که نقشه خوانی بلد نباشه خودش رو مشغول کرده .هر کاری اصولی دارد و اصول یاد گیری تعمیرات الکترونیک هست . وقتی نتونید مدار رو تحلیل کنید .

javadshahvand
18-04-15, 09:09
شما برای یادگیری بخش مکانکی ماشین های اداری حتماً پیش یه تعمیرکار برو آموزش ببین و تجربه کسب کن در نهایت بخش الکترونیک رو به کس دیگری واگذار کنید

علی حسنی
18-04-15, 11:10
شما برای یادگیری بخش مکانکی ماشین های اداری حتماً پیش یه تعمیرکار برو آموزش ببین و تجربه کسب کن در نهایت بخش الکترونیک رو به کس دیگری واگذار کنید

آره یعنی اصولا ماشین های اداری رو یک نفر قادر به سرویس نیست و در تعمیرگاه ها بخش های مختلفی وجود دارند که هر کدوم وظیفه ای را دارند یکی تعمیرات مکانیکی دستگاه رو انجام میده ، یکی تعمیرات الکترونیکی و . . .

باز هم اگه مشهد تشریف دارید و زحمتی نیست میتونید تشریف بیارید تا از نزدیک با روند کار آشنا بشید (آموزش داده نمیشه فقط دیدن سالن کارگاه و صحبت با تکنسین ها)

tanshat
18-04-15, 16:07
آره یعنی اصولا ماشین های اداری رو یک نفر قادر به سرویس نیست و در تعمیرگاه ها بخش های مختلفی وجود دارند که هر کدوم وظیفه ای را دارند یکی تعمیرات مکانیکی دستگاه رو انجام میده ، یکی تعمیرات الکترونیکی و . . .

باز هم اگه مشهد تشریف دارید و زحمتی نیست میتونید تشریف بیارید تا از نزدیک با روند کار آشنا بشید (آموزش داده نمیشه فقط دیدن سالن کارگاه و صحبت با تکنسین ها)

ممنون ولي جنوب كشور هستم و اينجا هم مراكز آموزشي خوبي وجود نداره ( تو شهر ما اصلا نيست) در صورتيكه همين چند تا تعميرگاهي كه وجود داره به دليل صنعتي بودن منطقه انقدر كار سرشون ريخته كه وقت سر خواروندن هم ندارن
خودم پرينتر چند كاره ليزري سامسونگ دارم كه فيوزينگش مشكل پيدا كرده پيش هر كدوم رفتم گفتند سامسونگ كار ما نيست!
موندم اينا چه تعمير كارهايي هستند كه فقط بلدن HP تعمير كننن!